Як оскаржити розмір неофіційної частини зарплати при виході з декрету

2 вересня 2018, 03:30

Оксана Половіна

Працівниця виявляється заручницею доброчесності роботодавця

"Я вийшла з декрету через 3 роки, мене не дуже чекають на роботі. Йшла з 2300 грн "офіціалки" і "конверт", тепер мені пропонують 3720 грн "офіціалки" і все. Зрозуміло, що на таку з / п після обчислення податків працювати немає сенсу. Чи є у мене якийсь шанс її оскаржити? " - Марія Ш., м.Ірпінь.

Відповідає, адвокат, дир. деп. цивільного права АТ "Татарів Фаринник Головко":

"Проблема виплати неофіційної з / п (" в конверті ") широко поширена в Україні. Можна довго аналізувати причини цього явища, але висновок завжди буде невтішний:
страждає отримує таку "зарплату" рядовий співробітник, оскільки вона виплачується тільки за усною домовленістю з керівництвом підприємства. Працівник стає залежний від порядності роботодавця і бажання (або можливості) її виплачувати.

Якщо розглядати даний випадок, то, оскільки роботодавець виплачує офіційну з / п працівнику, обумовлену в наказі про прийом на роботу і / або затвердженому штатному розкладі, довести порушення прав працівника у зв'язку з недоотриманням ним іншої частини з / п, яку він раніше отримував " в конверті ", практично неможливо навіть в судовому порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПКУ, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, а значить, працівник, який звертається до суду за стягненням невиплаченої повністю або частини з / п, повинен довести її розмір
.

Реклама

З практичної точки зору, як правило, це не представляється можливим: підприємство видасть довідку про офіційні доходи, свідків передачі з / п "в конверті" або немає зовсім, або вони не можуть підтвердити кількість грошей в переданому конверті, і т.п. Крім того, суд напевно не зможе визначити дійсний розмір з / п, грунтуючись при цьому тільки лише на показаннях свідків, навіть якщо такі знайдуться. Так, ч. 2 ст. 78 ГПКУ встановлено, що обставини справи, які за законом повинні бути підтверджені певними доказами, не можуть бути підтверджені іншими доказами.

В тренді
В Україну йдуть заморозки: якою буде погода на Вербну неділю

Слід зазначити, що в разі порушення трудових прав, в т. Ч. Отримання неофіційною з / п, можна звернутися до компетентного органу – Державної інспекції з питань праці. Крім того, виявлення фактів порушень податкового законодавства в частині недоотримання державою сум відрахувань роботодавцем обов'язкових платежів з "сірої" з / п, відноситься до компетенції органів ДФС, куди також можна звернутися будь-якому працівнику, який отримував або отримує заробітну плату "в конверті". Такі звернення послужать приводом для проведення відповідної перевірки роботодавця, в результаті якої винні особи будуть притягнуті до адм. або кримінальної відповідальності. Але такі дії швидше призведуть до того, що відносини з роботодавцем остаточно зіпсуються, ніж вирішать проблему. Тому, укладаючи трудовий договір, працівнику не варто погоджуватися на отримання з / п "в конверті" – можливо, слід навіть погодитися на зменшення її розміру, але наполягати на офіц. нарахуванні в повному обсязі ".

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти