Як продовжити декретну відпустку з 3 до 6 років

21 травня 2018, 05:12

Для цього потрібна спеціальна довідка і рішення ЛКК

"Які вагомі причини повинні бути, щоб мама могла залишитися в декретній відпустці не 3 роки, а 6 років. Які довідки треба підготувати? Чи зберігається в цей час робоче місце? Чи будуть йти якісь виплати від підприємства?" - Вікторія Куличко, м. Київ.

Відповідає Марина Медведєва, директор "Центру пенсійного права":

Згідно ч. 6 ст. 179 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р і п. 3 ст. 25 Закону "Про відпустки" від 15.11.96 р №504 / 96-ВР, у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку. Наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430 затверджено форму первинної облікової документації №080-1 / 0 "Довідка про необхідність дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді".

Її можуть видавати установи охорони здоров'я, при цьому форма власності та підпорядкування такого закладу не має значення. Це може бути як державний, так і приватний медзаклад. Для видачі форми необхідне рішення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Видають таку довідку, якщо дитина часто хворіє, має хронічні захворювання або їй встановлено інвалідність. Термін дії медичного висновку встановлюється індивідуально
.

Реклама

Прицьомувраховуютьсязахворювання,їхперебіг,ефективністьпротирецидивнихіреабілітаційнихзаходів.Терміндіїдовідкиповиненстановити не меншешестимісяців.Такимчином,дляотриманнявідпусткиподоглядузадитиноюдодосягнення6роківнеобхіднозвернутисядо роботодавцязвідповідною заявоютадовідкоюпро потребудитинивдомашньомудогляді.Цеєдостатньою підставоюдляроботодавцянадатимамітаку відпустку.

В тренді
Коли Україна отримає наступну партію Pfizer? Відповідь Степанова
Фото: колаж "Сьогодні"

Крімтого,ч.3ст.2Закону"Про відпустки"гарантовано,щозапрацівниками,які перебуваютьу відпустках(зокрема,іу відпустціподоглядузадитиноюдо6років),зберігаєтьсямісцероботинаперіодтакої відпустки.Алецейперіод(3додатковихроки)не зараховуєтьсядо страхового стажудляпризначенняпенсії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти