Як відновити втрачену трудову книжку

14 січня 2018, 11:00

Як зібрати довідки для відновлення трудової

" Втратила трудову книжку, де у мене напрацьовано 23 роки стажу. Як її відновити?" – Дарина Дем'янчук, Київська область.

Реклама

Відповідає Сергій Горбатов, юрист:

Порядок оформлення дубліката регламентований в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Так, в Інструкції №58 (розділ 5) говориться, що працівник, який втратив трудову книжку, повинен негайно звернутися за дублікатом за місцем останньої роботи. У свою чергу, власник або уповноважений ним орган повинен видати працівникові трудову книжку або вкладиш до неї нового зразка з написом "дублікат" (у верхньому правому куті першої сторінки). Документ видається протягом 15 днів після подачі заяви, але термін може змінюватися залежно від різного роду обставин. Такий дублікат або вкладиш до трудової заповнюється в загальному порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В тренді
Тупицький буде судитися за зарплату голови КСУ: Відсторонення – це помилка
Олександр Тупицький. Фото: ccu.gov.ua
В тренді
Медведчук розповів, де знаходиться підслідний депутат Козак
В тренді
ОАСК змусив моряків знову платити хабарі і побори українським чиновникам – Саакашвілі

Якщо ж співробітник до цього місця працював ще де-небудь, то до розділу "відомості про роботу" до третьої графи дубліката будуть внесені записи про загальний стаж роботи сумарно (загальна кількість років, місяців, днів без конкретизації місць роботи) до працевлаштування на останньому підприємстві, але засвідчені документами. Останніми можуть виступати завірені в певному порядку довідки про роботу в інших організаціях, копії наказів або розпоряджень про прийом/звільнення або будь-які зміни в штатній посаді з попередніх робіт.

Реклама

Також підходять довідки про періоди одержання допомоги з безробіття, трудові договори про наймання фізособами, зведення їх ПФ за формою СЗВ-К (дані про стаж за час, коли працівник ще не був зареєстрований в системі обов'язкового страхування пенсії) і СЗІ-5 (виписка з особового рахунку працівника).

По місцях, куди ви звертатиметеся, вам зобов'язані надати сприяння (Інструкція №58 частина 7, пункт 5.3). Якщо ж компанії, в якій ви працювали, вже не існує, за довідку, яка засвідчувала стаж, потрібно йти до архіву, де зберігаються документи цієї організації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти